ניתוחים ושברים בגף תחתון

שבר בפרק הירך

שברים סביב מפרק הירך אופייניים לגיל המבוגר ונגרמים עקב נפילה בחולים הסובלים מאוסטיאופורוזיס. הטיפול המקובל בשברים אלו הוא טיפול ניתוחי הכולל מגוון רב של אפשרויות – מסמור תוך לשדי, פלטות וברגים וכן, ברגים חלולים. בחירת הטיפול תלויה בסוג השבר ובגיל החולה.

שברים באיזור הברך

לטיפול בשברים סביב הברך נדרשת מיומנות ניתוחית גבוהה. בניתוח יש צורך לשחזר את מפרק הברך לצורתו המקורית. הדבר נעשה בדרך כלל על ידי קיבוע פנימי. לעיתים יש צורך בהשתלת עצם באזור השבר הדחוס. הטיפול כולל שיטות מגוונות של קיבוע פנימי, על ידי מגוון פלטות וברגים.

שברים בעצם השוק

עצם השוק נמצאת בין מפרק הברך למפרק הקרסול. שברים בעצם זו נגרמים בדרך כלל בתאונות דרכים. הטיפול המקובל הינו מסמור תוך לשדי.

שברים בקרסול

שברים בעצם הקרסול הינם שברים שכיחים ביותר. על מנת להבטיח תנועה טובה של המפרק בעתיד וחזרה להליכה ללא צליעה, יש צורך בקיבוע מדויק של העצמות במפרק זה. הטיפול בשברים אלו מבוצע בדרך כלל על ידי ניתוח וקיבוע פנימי.

שברים בעצם העקב ובעצמות כף הרגל

המבנה המיוחד של עצם העקב דורש מיומנות ניתוחית גבוהה על מנת לשחזר את העצם למקומה האנטומי. הניתוח מבוצע בדרך כלל על ידי פלטה וברגים וזאת לאחר שהעצם שוחזרה למצבה המקורי.